No image available

Co się przyda kolarzowi?

Rynek akcesoriów rowerowych jest bardzo rozbudowany i rowerzysta powinien wiedzieć, które z nich warto posiadać, a które są zwyczajnie zbędne. Oczywiście, żadne rowerowe akcesoria nie są dla kolarza obowiązkowe, ale jednak niektóre z nich znacznie mogą ułatwić mu życie.

Licznik rowerowy Sigma
Licznik rowerowy jest urządzeniem, które monitoruje osiąganą przez kolarza prędkość oraz pokonany przez niego dystans. Dzięki temu stale może monitorować on swoje wyniki i wytrwale dążyć do ich poprawienia. Pomaga to kolarzowi pokonywać własne słabości i systematycznie zwiększać kondycję.

Cena liczników rowerowych Sigma nie jest wygórowana i podstawowe modele można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Kupno tych bardziej zaawansowanych to wydatek rzędu stu-dwustu złotych.

Sakwy rowerowe
Coraz więcej osób stawia sobie wyzwania i wyrusza rowerem na długie wyprawy.To bardzo ciekawy i godny podziwu sposób spędzania wolnego czasu. Ale długie wyprawy wymagają zabrania ze sobą większej ilości bagażu. Z powodzeniem można umieścić go w sakwach.

Warto jedynie pamiętać o wyborze sakw dobrych jakościowo, wykonanych z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne, takie jak na przykład opady deszczu. Daje to gwarancję, że bagaż dotrze do celu w nienaruszonym stanie.

 

Ponadto obciążenie sakw powinno być równe po obu stronach roweru, by nie utrudniać kolarzowi utrzymania równowagi podczas i tak wymagającej trasy.