No image available

Jak wybrać buty szosowe Shimano?

Jazda na rowerze potrafi być męcząca. Warto więc ją sobie nieco ułatwić np. kupując buty szosowe Shimano (Shimano Pedaling Dynamics). Komu taki zakup się opłaca? Na co zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupu?

Buty zatrzaskowe są dość drogie, ale i tak mają szerokie grono zwolenników. Są bowiem przede wszystkim funkcjonalne i bardzo wygodne. Powinny na nie postawić osoby, które jeżdżą dużo lub wyczynowo. W tym drugim wypadku przy pomocy butów szosowych Shimano można osiągnąć naprawdę dobre wyniki. Dzięki nie stopy są stabilnie przymocowane do pedałów, nie ześlizgują się podczas jazdy. Szybciej się przyspiesza i lepiej pokonuje strome podjazdy. Na początku pewną trudność może sprawiać jedynie wypinanie butów z zatrzasków.

Buty szosowe Shimano mają inną konstrukcję w przypadku jazdy szosowej czy po terenach górskich. Te szosowe są stabilniejsze i znacznie zwiększają wydajność pracy mięśni. Mogą się za to brudzić, gdyż nie są przystosowane do jazdy po nawierzchni grząskiej. Buty przeznaczone do jazdy po szosie posiadają specjalne otwory na bloki. Są płaskie, ale podeszwa jest bardzo twarda, bo nastawiona na długie pedałowanie. Modele do jazdy po górach wyposażone są natomiast w wypustki i miejsce na wkręcenie dodatkowych kolców. Podeszwa jest elastyczniejsza niœ w butach szosowych. Ma to za zadanie ułatwić pobieganie, co czasem jest konieczne. Alternatywą mogą być klasyczne buty turystyczne.